idnes_pozadi_Rainbow_invert2.JPG

janasimonova

TÝDEN.CZ

18. 1. 2019
Rubrika: O zvířatech

Kdo by si nevzpomněl na dvojici Šimka a Grossmanna

Autor: Jana Šimonová

29.03.2012 19:28

 

Dnes, kdy díky vaječnému boomu prý i lidé v panelácích uvažují o chovu slepic, se stal tento varovný příběh, který by neměl zůstat nepovšimnut majiteli myšlenky na chov hospodářských zvířat v bytě.

Městští strážníci byli v Praze-Letňanech přivoláni k odchytu 40-tikilové samice vietnamského prasete, kterou si majitel bytu jakožto praktický nález přivedl sám, dobrovolně a snad i za střízlivé úvahy domů. Ona však pohostinnost nepřijala dle očekávání, a když se jala zcela vážně a systematicky demolovat zařízení bytu, nešťastný nálezce zavolal na tísňovou linku SOS.

Podrobnosti demolování bytu si můžeme domyslet my všichni, co jsme povídku Šimka a Grossmanna četli. Škoda, že ti dva už nejsou mezi námi, protože by se dozvěděli, jak jejich příběh měl skončit. Odchytář zvíře odvezl do Útulku pro opuštěná zvířata v Praze - Troji, kde si ho může majitel vyzvednout.

Toto je vzkaz pro ty dva nedávno v médiích proslavené povedené strávníky, co odchytili zaběhnutého kokršpaněla a než ho stihla majitelka vypátrat, psa si připravili na česneku.

Nálezce prasete je však evidentně v průšvihu, neboť nalezenou věc si neměl ponechat, ale měl ji odvést do oddělení ztrát a nálezů na příslušném magistrátu. Vím to přesně, protože tak jsem byla poučena, když jsem Městské policii telefonicky nabízela majitelem ztracenou a mnou nalezenou mladou fenečku labradora.

Povídky Šimka a Grossmanna vynikaly hyperbolicky vystavěným příběhem, který se samozřejmě nemohl stát - na příklad ten o praseti chovaném v bytě, ten se nemohl stát do dneška, dnes už se stal.

Zdroj, kde jsem úsměvný příběh s nevděčným prasetem našla: http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/46671-muz-v-praze-zavolal-strazniky-k-nalezenemu-praseti-ktere-mu-demolovalo-byt/Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.49

Diskuze

Jana Šimonová

Blog se bude věnovat především tématům politika, politologie, sociologie a zdravotnictví.
portrét 2010 b.JPG
Oblíbenost autora: 9.25

O autorovi

Autorka vystudovala kybernetiku a pedagogiku, publikovala v odborných časopisech na témata robotika a automatizované systémy řízení, spolupracovala na vývoji a nasazení medicínského software, pracovala v administraci komunikačních systémů a zdravotnického software ve fakultní nemocnici a krátce jako podpora krizového managementu zdravotní pojišťovny. V současné době publikuje v různých médiích, na příklad nejčastěji na janasimonova.blog.idnes.cz, ceskamedia.cz a neviditelnypes.lidovky.cz. V současné době kandiduje v regionálních volbách v Ostravě-Porubě za Hnutí Úsvit přímé demokracie.


Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

idnes_pozadi_Rainbow.JPG