idnes_pozadi_Rainbow_invert2.JPG

janasimonova

TÝDEN.CZ

18. 1. 2019
Rubrika: O hudbě

Zemřela v předvečer každoročního předávání cen Grammy - Whitney Houston

Autor: Jana Šimonová

12.02.2012 16:38

V předvečer každoročního předávání cen Grammy zemřela zpěvačka a herečka Whitney Houston. Cenu Grammy převzala šestkrát a dnes podle agentury Reuters měla na ceremoniálu vystoupit. Příčina smrti zatím není známá, ale spekuluje se, že ji zabily drogy v kombinacis alkoholem, který si prý s přáteli dopřála. Whitney Houston se narodila 9. srpna 1963 v Newarku v americkém státě New Jersey. Nedožila se tedy ani 49 let.

Whitney Houston svoji kariéru začala jako jedenáctileté děvčátko zpěvem v kostele, později i v barech. V 90. letech minulého století jí umělecký svět ležel u nohou a její hvězda vystoupala do závratné výše. Měla všechno - sametový podmanivý hlas rozsahu tří oktáv, krásu, mládí a energii, svůj styl, fanoušky i ty, co ji kopírovali.

Na svém kontě má řadu ocenění - kromě šesti cen Grammy také 22 ocenění American Music Awards a 30 cen magazínu Billboard. Vydala sedm studiových alb, z nichž možná nejslavnější jsou I'm Your Baby Tonight (1990), My Love Is Your Love (1998) či One Wish: The Holiday Album (2003). Jen v samotných USA prodala přes 55 milionů nahrávek. Mezi známé hity se řadí How Will I Know, You Give Good Love nebo Saving All My Love For You. Proslavila se rolí po boku Kevina Costnera ve filmu Osobní strážce.

Matka Whitney Cissy Houston svého času zpívala i doprovodné vokály Elvisi Presleymu a soulové královně Arethe Franklin, velmi blízké kolegyni a kmotře Whitney Houston. Aretha Franklin, Barbra Streisand, Mariah Carey, Boy George, Serena Williams a další připisují slova svého smutku a kondolence upřímné soustrasti s pozůstalými a těmi, co Whitney ctili a milovali.

Whitney Houston je umělkyní jednou z nejoceňovanějších v 80. a 90. letech, majitelkou zápisu v Guinessově knize s počtem 411 cen a ocenění. Svým projevem ovlivnila umělecký vývoj na příklad i Mariah Carey, mnoha lidem svým zpěvem rozdala štěstí a radost, které ona sama nakonec hledala v konzumaci drog a alkoholu.

Ještě to sice není úředně potvrzeno, vyšetřování stále probíhá, ale zřejmě i ona se zařadí mezi skutečně velmi dobré a světově uznávané hudební umělce, kteří podlehli drogám. Těm drogám, co jim nejprve daly křídla, aby se mohli vznést hodně vysoko, a pak jim křídla vzaly a srazily své oběti k zemi, aby už se nikdy nikam nevznesli.

 

Elvis PRESLEY,

Jim MORRISON,

Janis JOPLIN,

Jimi HENDRIX,

Kurt COBAIN,

Whitney HOUSTON,

                       ...

                        ...

http://www.youtube.com/watch?v=H9nPf7w7pDI&feature=fvst

 

http://www.youtube.com/watch?v=p2Rch6WvPJE&feature=related

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  9.52

Diskuze

Jana Šimonová

Blog se bude věnovat především tématům politika, politologie, sociologie a zdravotnictví.
portrét 2010 b.JPG
Oblíbenost autora: 9.25

O autorovi

Autorka vystudovala kybernetiku a pedagogiku, publikovala v odborných časopisech na témata robotika a automatizované systémy řízení, spolupracovala na vývoji a nasazení medicínského software, pracovala v administraci komunikačních systémů a zdravotnického software ve fakultní nemocnici a krátce jako podpora krizového managementu zdravotní pojišťovny. V současné době publikuje v různých médiích, na příklad nejčastěji na janasimonova.blog.idnes.cz, ceskamedia.cz a neviditelnypes.lidovky.cz. V současné době kandiduje v regionálních volbách v Ostravě-Porubě za Hnutí Úsvit přímé demokracie.


Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

idnes_pozadi_Rainbow.JPG